Průvodce montáží plotu - díl I.

Každý, kdo řeší nové oplocení kolem domu, o něm má svou vlastní představu. Důležité je postavit takový plot, který bude plnit svou funkci a co nejvíce se přiblíží představě majitele. Drátěný plot je nejjednodušší řešení. Proč? Jeho instalace je poměrně rychlá a jednoduchá. Potřebujete praktické rady? Tady jsou.

Jaké pletivo vybrat

Základem úspěchu je výběr pletiva. Moderním typem drátěného plotu je poplastované pletivo s ocelovým pozinkovaným jádrem. Výhodou je, že toto pletivo odolává korozi a je stálé. Vybírat můžete různou tloušťku drátů. Obecně platí, že čím silnější, tím déle vydrží. Na druhou stranu je také dražší. Pletivo můžete kolem domu natahovat s napínacím drátem nebo bez něj. Hned na úvod vás musíme vyvést z omylu. Montáž plotu s vypínacím drátem není jednodušší, spíš naopak.Příprava je důležitý krok

Nemáte-li zatím žádný plot, nejprve je třeba si jej navrhnout. To znamená nejprve vytyčit, kudy plot povede. Přitom je třeba dodržet všechna zákonná ustanovení týkající se staveb. Máte? Výborně, dalším krokem je rozmístění sloupků. Začínejte vždy tak, že nejprve navrhněte počáteční a koncový (rohový) sloupek a mezi ně potom naplánujte průběžné sloupky. Ty by měly být od sebe vzdáleny 2,5-3 metry. Máte-li pozice sloupků, můžete pro ně vyhloubit základové díry. Jejich hloubka závisí na požadované výšce sloupku. Minimálně byste měli vykopat základové díry do hloubky 50 cm. Díry v dnešní době nemusíte kopat ručně, práci vám ušetří ruční nebo motorový vrták.

Sledujte náš příští díl mini seriálu Průvodce montáží plotu, budeme se věnovat usazování sloupků.