Stavba plotu v zimě

Obecně se stavební práce rozjíždějí ve větší míře vždy na jaře. Je to pro mnoho lidí logické z toho důvodu, že některé činnosti jako třeba betonování jsou závislé na teplotách. To samo o sobě už dnes není tak úplně pravda, existuje ve stavebnictví řada chemických přísad do betonu, které podporují jeho správné technologické zrání i při nízkých teplotách, případně zrání betonu urychlují.

Nebojte se zimy

Stavět lze tedy i v zimě ledacos a výjimkou nejsou ani ploty. Při stavbě plotu mohou být největšími překážkami větší množství sněhu, nebo zmrzlá půda. Ta potom komplikuje zemní práce, které jsou pro stavbu oplocení nezbytné.

Plot je nejprve potřeba zaměřit, určit přesně jeho budoucí polohu, rozvrhnout umístění jednotlivých sloupků a spočítat množství potřebného materiálu. Pak plot objednáte a buď se do stavby pustíte svépomocí, nebo si objednáte oplocení včetně montáže. Při montáži je důležité mít ukotvené nejprve sloupky do země, případně do betonového základu či podezdívky. Díry na umístění sloupků můžete vykopat, nebo použijte speciální vrtáky, se kterými se nenadřete a práce jde rychle od ruky. Sloupky je třeba dobře ukotvit, nejlépe zabetonovat. Poté je vhodné sloupky zajistit rozpěrami, aby byla zajištěna co největší stabilita celého oplocení. Máte-li je v plánu, instalujte podhrabové desky a nyní už je na řadě samotné pletivo, které budete postupně natahovat mezi sloupky a vypínat pomocí vypínacího drátu.


V případě svařovaného plotu nepotřebujete podpěry sloupků a rovnou montujete jednotlivá plotová pole na sloupky. Netroufáte-li si na instalaci plotu sami, neváhejte se na nás obrátit, pošleme vám zkušené odborníky, kteří mají se stavbou drátěného oplocení spoustu zkušeností. Nebojte se instalace plotu v zimním období, budete tak mít s předstihem připravený exteriér vašeho domu na novou sezónu.