Proč je pletivo nejpoužívanější oplocení

Již historicky patří pletivo k nejrozšířenějším druhům oplocení. Jde samozřejmě o nízkou cenu, ale také o jednoduchost provedení. Díky tomu, že si drátěný plot spousta lidí postaví svépomocí, je velmi oblíbený. Pletivo jako takové se prodává v rolích. Stačí tedy mít postavené opěrné sloupky a potom už pletivo jednoduše rozvinete, upevníte ke sloupkům a vypnete. Je to jednoduché, rychle postavené a poměrně levné řešení oplocení. 
 
Dražší a designově propracovanější jsou svařované drátěné ploty. Jde o 2D a 3D ploty, které se skládají z jednotlivých plotových polí. Ta se instalují mezi plotové sloupky, na které se připevňují nejčastěji šrouby. Hlavní rozdíl mezi pletivem a svařovaným plotem je způsob spojení jednotlivých drátů výpletu. Zatímco u pletiva jde o zaplétání drátů a vytváření typických ok, svařovaný plot je tvořen silnějšími dráty, které jsou k sobě přiletovány. Svařované ploty jsou tedy mnohem pevnější, mají delší životnost a jsou i poněkud nápaditější svým vzhledem než klasické pletivo.

drátěný plot

3D ploty se oproti těm 2D liší v tom, že jsou tvarovány i do prostoru a vytváří estetičtější ochranu pozemku. 2D i 3D oplocení se často používá nejen kolem soukromých, ale i komerčních staveb. Drátěný plot vám nejen prodáme, ale také dodáme a instalujeme. Víme, že každý nemá čas věnovat se plotu. Od toho jsme tu my, máme pro vás zkušené montážníky, kteří se o stavbu plotu postarají za vás. Vyberte si u nás plot, který se k vašemu domu nejlépe hodí, a my vám jej přijedeme postavit na klíč. Neváhejte a nechte si postavit oplocení ještě letos, drátěný plot máme hotový raz dva.