Plot kolem domu i firmy

Drátěný plot se používá již dlouhá desetiletí k obklopení domu a jako ochrana proti vniknutí cizích osob na soukromý pozemek, ale i zabránění přístupu malých dětí či mazlíčků do silnice. Děti si rády hrají venku a přitom zapomínají na vlastní bezpečnost. Mohou se tak snadno stát obětí nehody. Tomu je třeba aktivně zabránit a jedním z účinných způsobů je stavba oplocení. Otázkou vždy zůstává, jaký typ plotu kolem dané nemovitosti vybrat. 
 

Podle čeho vybírat

 
Můžete se ohlížet pouze na své potřeby a vybrat si plot podle vlastního vkusu. Mnozí zohledňují také celkový ráz okolí a ctí zvyklosti dané ulice, obce apod. Pokud tedy mají v okolí všechny domy drátěný plot, není příliš vhodné budovat vysoký betonový, který bude na první pohled vyčnívat. Je dobré plot vybírat nejen podle vizuálních preferencí, ale také na základě praktické využitelnosti. Tu nejlépe zhodnotíte, pokud si stanovíte kritéria, která má daný plot splňovat. Řečeno jednoduše je dobré vědět, co od plotu chcete. Esteticky propracovanější typy bývají obvykle dražší a většinou jsou průhledné. To může někomu vadit, proto je třeba stanovit si mustr pro výběr. Tak je mnohem méně pravděpodobné, že by vám něco podstatného uniklo. 


V tomto ohledu nezáleží ani tak na tom, zda vybíráte oplocení kolem domu či firmy, postup se neliší. Vzhled budete samozřejmě řešit také, nebude vám jedno, zda plot ladí s domem, nebo je to, jak se říká, každý pes jiná ves. Nezapomeňte při výběru myslet také na cenu. I ona hraje důležitou roli. Nejběžnějším a nejčastěji využívaným typem oplocení jsou drátěné ploty. Ať už se jedná o klasické pletivo, nebo o svařovaný drátěný plot, setkáte se s ním u soukromých i komerčních staveb jak ve městech, tak na venkově. Budete-li se držet tradice, rádi vám pomůžeme. Montujeme klasické pletivo, 2D i 3D ploty podle vašich přání.