Pletivo – plot pro každou příležitost

Pletivo je jedním ze základních druhů oplocení. Patří mezi ty levnější, na stavbu toho moc nepotřebujete, takže to zvládnete i svépomocí. Nemáte-li na to čas, nevadí. My ano a jsme vám k dispozici. Stačí se na nás obrátit, nabídneme vám plot i profi montáž za rozumné peníze. Ale zpátky k plotu.

Kam můžete pletivo použít

Pletivo je typ plotu, který se používá často už na stavbách. Kdo už někdy stavěl, ví, že na stavbách se dost často ztrácí věci. Ať už je to nářadí, stavební materiál apod., bude vám chybět, proto je vhodné staveniště zabezpečit plotem. Jelikož většinou majitel ještě neví, jak přesně bude vypadat okolí domu, je dobré použít plot, který lze jednoduše zase rozebrat a odstranit. Jako dočasný plot se osvědčilo právě pletivo.

Často se využívá také k oplocení zahrad, sadů apod. Můžete ho použít k oddělení vaší zahrady od sousedovy, kde nemá smysl investovat do drahého plotu s podezdívkou. Navíc mezi zahrady se často vysazují živé ploty, pletivo v tomto případě skvěle poslouží jako opěrný bod a vymezí linii živého plotu. Máte-li vy nebo soused domácího mazlíčka, živým plotem by se mohl snadno dostat ven, to je dalším důvodem použití pletivového plotu.


Samozřejmě není nic špatného na tom mít pletivo kolem celého pozemku i před domem. Pokud vám tento styl oplocení vyhovuje, potom není co řešit. Dříve bylo pletivo ne zcela oblíbené kvůli složité údržbě. Drátěný plot často rezavěl a bylo třeba jej čas od času okartáčovat a natřít. To je spousta času strávená neefektivní údržbou plotu. Zkoušeli jste někdy natírat pletivo? Trvá to dlouho a nedělá se to moc dobře, když chcete mít oka plotu natřená ze všech stran. Moderní pletiva jsou poplastovaná, drátěný základ je obalen vrstvou plastu, díky tomu plot nerezaví a vydrží stejný po dlouhou dobu. Proto je dnes o pletivo velký zájem, vyberte si i vy z několika druhů a nechte si vytvořit praktický a estetický plot kolem vašeho domu i zahrady.