Těší mě, jsem drátěný plot

Drátěné ploty představují estetickou a poměrně finančně dostupnou možnost oplocení. Můžete je použít k oplocení zahrady, pozemku, ale i firemní stavby. Drátěné oplocení je tvořeno plotovými sloupky, mezi kterými jsou buď plotové dílce v případě 2D a 3D plotů, nebo je mezi nimi nataženo pletivo. Jednotlivé typy drátěného plotu se liší pevností, ale také vzhledem a cenou. K nejběžnějším typům drátěného oplocení patří pletivo. Pletivo je tvořeno čtyřhranným poplastovaným drátem, který je spletený do klasických ok. Pletivo se dodává v rolích, které je při montáži třeba rozbalit a napnout mezi sloupky.

2D a 3D ploty jsou jiné

Už na první pohled si všimnete, že jednotlivé dráty nejsou spletené, tvoří vodorovná oka, nejčastěji obdélníková. Je to tím, že tento typ plotu je svařovaný. Díky tomu je pevnější než klasické pletivo. Montáž se liší v tom, že tento plot tvoří sloupky a plotová pole požadovaného rozměru. Nejprve se rozmístí sloupky a následně se na ně plotová pole jednoduše upevní. Tento typ plotu je v případě potřeby snadno rozebíratelný.

Jaký je rozdíl mezi 2D a 3D plotem

Je to poměrně jednoduché, 3D ploty jsou prostorově tvarované, jsou vybavené prolisem ve tvaru vlny, který 2D plotům chybí. 2D ploty se však vyrábí ze silnějších drátů, takže jsou výrazně pevnější. Dříve tyto typy plotů bývaly k vidění zejména kolem průmyslových objektů a letišť. Stále častěji je ale můžeme vidět kolem zahrad a rodinných domů. Může za to především vysoká pevnost plotových panelů a jednoduchý a přitom elegantní vzhled. 2D i 3D ploty si navíc můžete vybrat v několika barevných provedeních. Nejčastěji bývají svařované ploty doplněny podhrabovými deskami. Žádný problém není ani montáž plotu ve svahu. Svařované plotové dílce lze montovat na kulaté i hranaté sloupky, kotvit do zdi nebo na sloupek branky či na betonový základ. Drátěné ploty jsou neskutečně variabilní, přijďte si k nám vybrat i vy váš nový plot.