Jak vybrat ten správný typ plotu

Před volbou, jaký typ oplocení zvolit kolem svého domu, stojí každý investor, ať už se jedná o majitele novostavby, nebo staršího domu, který potřebuje nové oplocení. Při výběru typu oplocení je třeba zhodnotit vlastní požadavky, které na plot máte, představy o vzhledu i funkčnosti. To ale nestačí, je třeba brát v potaz také sousedství a vybírat plot tak, aby zapadal do konceptu ulice a nepůsobil kolem domu v kontextu ostatních jako rušivý element.

 

Nejméně rušivě působí pletivo a obecně drátěné ploty. Jsou průhledné, vyrábí se v přírodních barvách, takže žádná divočina. Díky průhledné konstrukci nechávají vyniknout zeleň, kterou máte vysázenou podél plotu a jsou jasnou volbou v případě, že máte kolem domu živý plot. Ten totiž nemůžete nechat jen tak samotný, ochranná funkce bez další opory samotným živým plotem rozhodně splněná není. Klasické pletivo si nejspíš vyberou ti, kteří jako jedno z kritérií výběru oplocení uvádějí cenu a jednoduchost montáže. Pletivo lze skutečně poměrně snadno instalovat, díky poplastovanému povrchu nevyžaduje žádnou údržbu a hodí se k oplocení pozemků, domů i zahrad.

2D a 3D ploty se od obyčejného pletiva liší především konstrukcí. Zatímco pletivo je v kuse a natahuje se přes několik sloupků, 2D a 3D ploty jsou tvořeny plotovými poli, která se upevňují na dva nejbližší sloupky. Díky tomu lze plot v případě potřeby v libovolném místě přerušit a pole vysadit. 2D a 3D ploty jsou pevnější, vyrobené ze silnějších drátů uspořádaných do estetické dvoj- či trojrozměrné mřížky. Cena je pochopitelně o něco vyšší než u běžného pletiva. Při výběru oplocení proto promyslete vaše priority a podle nich vybírejte ten nejvhodnější typ plotu k vašemu domu. Drátěné ploty různých konstrukcí vám nabídneme včetně montáže, neváhejte a obraťte se na nás, ať i váš dům má konečně plot k světu.