Drátěný plot kolem soukromých i komerčních staveb

Když se řekne plot, možná se vám vybaví spíš oplocení kolem rodinného domu, které má mít za úkol vytvořit kolem domu investora bezpečný a soukromý prostor, kde si mohou děti hrát a majitelé nerušeně pracovat na zahradě či relaxovat. Každý si kolem domu vybírá oplocení podle vlastního vkusu a požadavků. Některý plot je spíš estetický, jiný je praktický a další může plnit obě funkce. Důležité je také dodržovat styl okolí, aby dům, respektive plot nerušil vzhled celé ulice. 

 
Mnozí lidé vsadí nakonec na drátěný plot. Existuje v několika variantách a provedeních, je nenápadný, jednoduchý a může být i elegantní a reprezentativní. To jsou zejména 3D ploty. Drátěné ploty se dobře instalují, za chvilku máte hotovo a nedáte za něj ruku a nohu. Velkou výhodou drátěného plotu je i to, že jej můžete použít i k oplocení staveniště. V případě potřeby lze jednoduše a rychle rozebrat, takže i na stavbě bude praktický, ochrání váš stavební materiál a nářadí před nenechavci a pokud by překážel těžké technice, dáte ho prostě pryč. 
 

Jaký plot zvolit kolem komerčního objektu 

 
Záleží na vašich prioritách. Drátěné ploty bez obav doplní i výrobny, továrny, zemědělské prostory či soukromé parkoviště. Levnější variantou je klasické pletivo, to však poměrně snadno překoná kdejaký lapka. Stačí mu k tomu kleště a prostříhá se plotem jako nůž máslem. S 2D a 3D plotem už to tak lehké mít nebude. Tyto typy plotů jsou svařované, jednotlivé dráty jsou mnohem silnější než dráty obyčejného pletiva a víc vydrží. Navíc jsou tyto ploty esteticky mnohem zdařilejší a udělají vám kolem provozu parádu. Rozmyslete si proto, jaké jsou vaše priority, co od plotu očekáváte a podle toho vybírejte vhodný typ. Drátěné oplocení bude plnit estetickou, ale i ochrannou úlohu, nechte si jej postavit kolem vašeho domu či firmy ještě letos.