2D ploty – praktické i elegantní oplocení

Plot je zajisté dominantní součástí exteriéru každého domu. Je na každém majiteli, zda je pro něj důležité mít plot kolem domu funkční, nebo si potrpí spíš na pěkný vzhled. Lze mít samozřejmě i obojí, stačí si vybrat ten pravý plot. Který to je? Vyzkoušejte stylové a zároveň kvalitní pletivo. Samozřejmě nemůžete čekat, že vám plot poskytne soukromí, k tomuto účelu byste potřebovali plot plný, neprůhledný. Ovšem funkci ochrannou, vymezující váš vlastní prostor rozhodně má.

Není pletivo jako pletivo

Obyčejný pletivový plot se skládá ze spletených drátů do typických ok. Montáž plotu je ale úmorná, je třeba mezi sloupky natáhnout pletivo a vypnout jej, aby plot netvořil prověšené pletivové kapsy. Řešením pro vás může být použití jiného typu drátěného oplocení – 2D plot. Jde o plot tvořený dráty, ty jsou však orientovány vodorovně a svisle do mřížky a mezi sebou jsou spojeny pevnými sváry. Svařovaný plot je tak mnohem pevnější než klasické pletivo a jelikož je tvarově stálý, vypadá reprezentativně.

Také montáží se tento typ oplocení liší od obyčejného pletiva. Nejprve je třeba rozmístit a ukotvit sloupky plotu a na sloupky se potom chytí jednotlivá plotová pole. 2D plot není svinutý jako klasické pletivo, díky svařovaným spojům je pevný, takže se montují zvlášť jednotlivá plotová pole. Velkou výhodou je, že plot je následně rozebíratelný, v případě potřeby můžete kterékoli pole plotu kdykoli vysadit. Můžete také přidat podhrabové desky. 2D ploty jsou elegantní moderní řešení oplocení vhodné pro novostavby i starší domy. Vyberte si z několika barevných provedení a nechte si nainstalovat kolem domu svařovaný drátěný 2D plot.